AUSTELITZ CUP 2024

 Poslední květnový víkend se uskutečnil již třetí ročník Austerlitz cupu, turnaje určeného pro dvě nejmladší florbalové kategorie. Po oba dva dny se jak v kategorii přípravek tak v kategorii elévů představilo deset týmu se Zlínského, Olomouckého a Jihomoravského kraje. Sobotní program patřil nejmenším tedy kategorii přípravek. Dopolední zápasy dávaly jasně najevo, že i u této kategorie nechybí touha po vítězství a bylo k vidění nejen sportovní nadšení, ale i spousta krásných florbalových momentů podpořených a oceněných hlasitou podporou rodičů a fanoušků jednotlivých týmů. Do bojů o medaile se probojovalo družstvo domácího FBC Slavkov, K1 Židenice, Tatranu Litovel a Aligators.

V souboj o postup do finále mezi domácím celkem a týmem K1 Židenice se velkou část zápasu držel o gól napřed tým domácího FBC Slavkov, avšak v posledních části hry vedení neudržel, to naopak převzal soupeř, který si již postup do finále nenechal ujít a domácí poslal do souboje o bronz. Druhé semifinále svedlo proti sobě FBC Aligators a hosta z olomouckého kraje Tatran Litovel. Z jejich vzájemného zápasu vyšel šťastnější tým z Olomoucka, který poté ovládl i finálový zápas proti Židenicím a stal se celkovým vítězem turnaje. Pomyslné stupně vítězů doplnil na třetím místě domácí celek FBC Slavkov, který si v souboji o bronz poradil s krajským rivalem FBC Aligators. Domácí tak konečně prolomili sérii nepopulárních 4. míst.

         

Neděle pak patřila kategorii Elévů, která své zápasy odehrála v již sluncem rozpálené hale ZŠ Komenského. Náš klub měl ve hře, tak jako v sobotu dvě družstva. Starším spoluhráčům se nepodařilo navázat na své klubové kolegy a jejich pouť turnajem skončila v základní skupině a ve čtvrtfinále. Holt pokaždé není posvícení.

Do souboje o cenné kovy se probojovaly týmy FBC Aligators , Hornets Brno, Tatran Litovel a  TJ Strážnice. Finále svedlo proti sobě týmy FBC Aligators a Hornets Brno. Tento zápas o zlaté medaile ve svůj prospěch získal brněnský tým a stal se tak vítězem pro rok 2024. Zápas o bronz lépe zvládla Litovel a připsala si tak 3. příčku v turnaji. Je za námi třetí ročník turnaje a my se už směle díváme na další roční, který bychom chtěli uspořádat, jako OPEN AIR pod širým nebem.

Plány jsou jedna věc, ale bez podpory partnerů a sponzorů by to nikdy nebylo takové, jaké je to teď a bude snad i příště. Tedy dovolte, abych poděkoval městu Slavkov u Brna, společnostem Destila, Slavkovský Pivovar, ELING CZ a Sanasport, kteří nám jak finančně, tak materiálně pomohly celý víkend uspořádat.