Florbalový rok 2022

Jaký byl florbalový rok 2022 z pohledu FBC SLAVKOV? Celkově velice vydařený a hlavně již absolvovaný kompletně bez dopadů pandemie Covidu.

Co se dospělé části klubu, tam se dařilo velice dobře a jarní jízdu A mužstva mužů znamenala v sezóně 2021/2022 2. místo v Jihomoravské Lize mužů a  pro sezónu 2022/2023 postup do regionální ligy. Jedná se o soutěž nejlepších regionálních týmu Jihomoravského a Zlínského kraje.

Druhým Významným milníkem byl Pohár Českého Florbalu. Los nám v rámci skupiny přisoudil pořadatelství a tak v předposlední srpnový víkend,  jsme se mohli utkat o postup před domácím publikem. Ve dvou dnech nás čekali 4 těžké zápasy ze z zkušenými soupeři z Prostějova, Hodonice, Hluk a Pohořelice. I přes prohru s mužstvem Hodonic  jsme se ziskem devíti bodů postoupili do druhého kola z první pozice ve skupině.

Pavouk nám do druhého kola přisoudil známého soupeře z Dubňan. Zápas ve stylu divokého zápasu jsme na konec zvládli v poměru 10:9 a čekala nás historicky první účast ve 3. kole. Kde na nás připadl Zkušený soupeř hrající Národní ligu. Který i přes náš srdnatý výkon využil svých zkušeností a ve třetí třetině zápas rozhodl. Po vyřazení už muži vyhlíželi vstup do nové sezóny.

„A“ mužstvo vstoupilo do sezóny 22/23 jako nováček v regionální lize a mnohé soupeře zaskočilo. V polovině sezóny mu patří 3. příčka a s výhledem na další ligový úspěch.

Jak se celý klub rozrůstá a daří se nám i výchova mladých bylo potřeba přidat i „B“ mužstvo a zařadit jen do výkonnostního. Účastní se soutěže Jihomoravského přeboru, kde mu patří v polovině soutěže 10. příčka.

Nedílnou součástí našeho klubu je i široká mládežnická základna. Ta sice dostala díky epidemii covidu menší zásah v podobě úbytku členů, ale to se nám za uplynulí rok podařilo eliminovat a členskou základnu dokonce i mírně navýšit. Do soutěží pravidelně zasahuje 6 družstev a to v kategoriích od přípravky až po dorost. Mimo ligové soutěže jsme o víkendu 28.5 – 29.5 uspořádali Austelitz florbal cup pro kategorie přípravky a elévů.

Součástí letní přípravy ro florbalovou sezónu bývá soustředění mládeže ve Valticích. Kde jsem, již po páté našli zázemí pro náš týdenní program. Letošní soustředění bylo ve dvou ohledech rekordní. Prvním je počet dívek, které se akce zúčastnily. Vyplývá ze zvýšeného zájmu dívek o sport s děravým míčkem u nás ve Slavkově a jeho okolí, což nás nesmírně těší. Druhým byl celkový počet účastníků. 46 hráčů ve třech kategoriích – elévové, žáci a dorost. Když připočteme trenéry, celá výprava čítala 53 účastníků.

V sezóně 2022/2022 máme přihlášena v rámci českého florbalu dvě družstva přípravky, dvě družstva elévů, ml. Žáky a dorostence. Dále se účastníme i Orelské ligy a to v kategorii st. Žáci a v Ženách.

Již druhou sezónu FBC Slavkov má i svůj vlastní ženský tým, který jak výše zmiňujeme hraje Orelskou ligu, kde je v současné době na 7. příčce. Tedy ve Slavkově si mohou zahrát ligový florbal i ženy.

Celý ten výčet událostí a úspěchů, je velkým příslibem pro další roky a rok 2023.

Závěrem bychom Vám jménem celého sportovního klubu FBC SLAVKOV chtěli popřát. Krásné prožití svátků Vánočních a mnoho úspěchů v roce novém.