Novoroční bilance

Kategorie Přípravka

Trenér: Ondra Stupka

Soutěž: Jihomoravská liga přípravek 3+1

Pozice v tabulce: Není vedeno 

Bilance zápasů: Není vedeno

Odkaz na web ČF: https://www.ceskyflorbal.cz/team/detail/overview/34642

  https://www.ceskyflorbal.cz/team/detail/overview/34644

 

Komentář trenéra:

“V nejmladší kategorii máme do soutěže poprvé přihlášeny dva týmy. Díky tomu mohou na turnajích hrát všechny děti, které jsou zdravé a mají chuť změřit síly s hráči z jiných klubů. V této kategorii se nehoníme za výsledky, naším „motorem“ je radost ze hry. Hlavním úkolem nás trenérů je pomoct dětem s prvními krůčky, naučit je základním dovednostem a vytvořit jim kladný vztah ke sportu. Děti dělají pokroky a každý týden je na nich vidět zlepšení. Co se naučí na tréninku, pak zkouší v zápasech. A to nám dělá největší radost.”

Kategorie Elévové

Trenérka: Pavlína Koukalová

Soutěž: Jihomoravská liga elévů 3+1

Pozice v tabulce: Není vedeno 

Bilance zápasů: Není vedeno

Odkaz na web ČF: https://www.ceskyflorbal.cz/team/detail/overview/36610

  https://www.ceskyflorbal.cz/team/detail/overview/34641

 

Komentář trenérky:

“Díky stálému vysokému počtu hráčů v kategorii elévů máme hned dva týmy – red a black. Naším cílem je dorovnat úrovně obou skupin. Děti dělají pokroky a pomalu se posouváme od individuální hry k jednoduchým kombinacím. Snažíme se plně využít jejich velké množství energie a zároveň taky zapracovat na disciplíně. Všechny nás moc těší jejich radost ze hry a pohybu, což je v této kategorii to nejdůležitější.”

Kategorie Mladší žáci

Trenér: Miroslav Uhlíř

Soutěž: Jihomoravská liga mladších žáků

Pozice v tabulce: 19. (vychází pouze z rozdílu branek)

Bilance zápasů: 5-2-8

Odkaz na web ČF: https://www.ceskyflorbal.cz/team/detail/overview/34643

 

Komentář trenéra:

“Do kategorie mladších žáků přišlo na začátku sezóny více dětí bez větší zkušenosti s florbalem, a proto jsme se v první polovině sezóny soustředili kromě tréninku individuálních dovedností a rozvoje týmového herního myšlení i na samotná pravidla florbalu. Ve hře jsme se mohli spolehnout na zkušené „mazáky“, kteří už se ale pomalu soustředí na vyšší kategorii. Přístup k tréninkům a dosavadní pokrok nám už ukazuje hráče, kteří mohou být příštími lídry. Také dáváme možnost šikovným elévkům vyzkoušet si pětkový florbal.”

Kategorie Starší žáci

Trenér: Jan Šícha

Soutěž: Jihomoravský přebor starších žáků

Pozice v tabulce: 3.

Bilance zápasů: 6-0-0-5

Nejlepší střelec: Roman Dlabka (19 vstřelených gólů)

Odkaz na web ČF: https://www.ceskyflorbal.cz/team/detail/overview/34648

 

Komentář trenéra:

“V zápasech je to jak na houpačce, super pasáže střídají banální chyby, které celý výkon dokáží srážet. Ale i tak se daří držet pravidelný přísun bodů do tabulky. Podařilo se nám vhodně zapracovat pár mladší žáků, kteří velmi dobře doplňují sestavu. Po odehrání poloviny soutěž držíme průběžné 3.místo. Pořád je na čem pracovat, ale myslím si, že směr je udán dobrou cestou.”

Kategorie Dorost

Trenér: Dominik Horák

Soutěž: 3. liga dorostenců

Pozice v tabulce: 3.

Bilance zápasů: 6-0-0-4

Nejlepší střelec: Ivan Shushman (12 vstřelených gólů)

Odkaz na web ČF: https://www.ceskyflorbal.cz/team/detail/statistics/34646

 

Komentář trenéra:

“S klukama v dorostu trošku trpíme na nízký počet hráčů v této kategorii, o to více se snažíme hrát týmově a stmelovat kolektiv. Musím kluky rozhodně pochválit za snahu a přístup k tréninkům. Naším hlavním cílem celé sezóny je snažit se přenést schopnosti, dovednosti a taktiku z tréninků do zápasů, aby kluci mohli navázat a pokračovat do vyšší kategorie.“

 

Kategorie Ženy

Trenér: Michal Šopík

Soutěž: Orelská florbalová liga žen

Pozice v tabulce: 3.

Bilance zápasů: 4-0-0-2

Nejlepší střelec: Lenka Vojáčková (22 vstřelených gólů)

Odkaz na web OFL: https://orelskafl.cz/web/index.php?r=site%2Fteam-detail&team_id=164&active_tab=players&sort_by=kb_points-SORT_DESC

 

Komentář trenéra:

“I když tréninky máme zřídka, tak se díky posilám naše výkony zlepšily. Po šesti zápasech máme na účtě čtyři výhry a dvě prohry. Díky této bilanci nám patří krásné třetí místo v orelské lize žen. Moc děvčatům děkuji za dosavadní průběh sezóny a všem přeji klidné svátky a do Nového roku všechno nejlepší.”

Kategorie Muži B

Trenér: Jan Šícha, Lukáš Zrotal

Soutěž: Jihomoravský přebor mužů

Pozice v tabulce: 4.

Bilance zápasů: 6-0-0-5

Nejlepší střelec: Lukáš Martínek (20 vstřelených gólů)

Odkaz na web ČF: https://www.ceskyflorbal.cz/team/detail/statistics/34640

 

Komentář trenéra:

“Jedna výhra, jedna prohra. Béčko na podzim odehrálo pět turnajů a z každého přivezlo tři body ze šesti možných. Jedinou výjimkou byl domácí turnaj v polovině listopadu, kde jsme odehráli tři zápasy během jednoho dne a dokázali ovládnout dva špíly. B-tým tak má na kontě 18 bodů a aktuálně se nachází na čtvrtém místě tabulky, přičemž třetí Aligátoři mají pouze lepší skóre. Oproti minulým rokům se nám podařilo béčko posílit a už není tolik závislé na pomoci z A-týmu, což se projevuje i na hřišti. V předváděné hře jsou však stále mezery a je třeba zapracovat hlavně na koncentraci, aby hráči vydrželi ve stejném nasazení po celý zápas.”

 

Kategorie Muži A

Trenér: Jan Šícha, Dominik Horák

Soutěž: Divize – E

Pozice v tabulce: 7.

Bilance zápasů: 5-1-0-7

Nejlepší střelec: Dominik Horák (13 vstřelených gólů)

Odkaz na web ČF: https://www.ceskyflorbal.cz/team/detail/overview/34639

 

Komentář trenéra:

“Do sezóny jsme vstupovali s velkým očekáváním jakožto nováček soutěže. Po prvních zápasech, ve kterých nám los přisoudil takřka favority soutěže, jsme se otrkali a zvykli si na styl a systém soutěže (hraje se každý víkend jeden zápas, 3x20minut). Podařilo se nám stabilizovat kádr a zaměřili jsme se v tréninku na rychlost a důraz, abychom zvládali rychlejší tempo soutěže. Troufnu si tvrdit, že jsme odehráli několik dobrých, a taky pár špatných, utkání a vybojovaly body, které nám momentálně zajišťují sedmé místo.”