Ohlédnutí za utkáním FBC SLAVKOV – TROOPERS MAH Košér C

Slavkovští sahali po vítězství, body tentokrát získává Košér

Ačkoliv byli hráči FBC Slavkov po většinu zápasu aktivnější, odcházejí s prázdnou. Zápas s Troopers Mah Košér C přinesl mnoho zvratů ve skóre, které se nakonec zastavilo na 5:4 v neprospěch Slavkova. Dva góly v zápase vstřelil Jakub Holomek

TROOPERS HAN Košér C ‒ FBC SLAVKOV: 5:4

Branky a nahrávky: 4. Adámek (Skalický), 29. Bouda (Plhal), 33. Adámek (Knotek), 43. Skalický (Plhal), 45. Adámek (Voltner) ‒ 19. D. Horák (Kuchta), 26. Holomek (Holeček), 28. Holomek (Šopík), 39. V. Koudelka (Blaha)

Sestava Slavkov: Šícha ‒ Šopík, Lovas, Horák D., Kuchta ‒ Holeček, Holomek, Uhlíř, Koudelka V., Blaha, Smelik, Wnetrzák, Horák O.

Slavkovákům se podařilo z prvního buly získat míč a několik sekund ho měli v držení, k větší šanci se však nedostali. Balón se po chvíli dostal na hole florbalistů Košéru a na chvíli se jim podařilo Slavkov zamknout.  Šícha měl kliku, rána obránce orazítkovala obě tyče. V 4. minutě už slavkovský brankář tolik štěstí neměl, Patrik Adámek střelou z výběhu otevřel skóre zápasu ‒ 1:0. O chvíli později mohl Košér své vedení navýšit, Koudelka naštěstí pro Slavkov dorážejícího soupeře uhlídal. Koudelka mohl být následně zapsán v kolonce asistence, Smelik však jeho dobrou nahrávku minul.

K několika nebezpečným střelám se dostali i domácí, většina ran však mířila mimo Šíchovu klec. V 8. minutě byli Slavkovští blízko vyrovnání, pohledná kombinace Holomka a Holečka bohužel gólem nekončila. V  polovině třetiny se hra přelévala ze strany na stranu a přinesla několik šancí na obou stranách. V 11. minutě sudí neuznali Košéru druhý gól kvůli předcházejícímu faulu. Kousek od vstřelené branky byli i černo-červení, Blaha vyslal dlouhou přihrávkou dopředu Koudelku, k míčku se však dříve dostal trooperský gólman. Dvě minuty před koncem předvedl parádní obranný zákrok Dominik Horák. Míček už padal do odkryté branky, slavkovský bek ho ovšem dokázal odpálit na druhou stranu hřiště. Pár vteřin před koncem periody zlikvidoval Uhlíř dobrou šanci soupeře.

Druhá patnáctiminutovka byla pro hráče v červených dresech o poznání veselejší. Již po třech minutách lovil Křístek míček své sítě ‒ na povedenou střelu Dominika Horáka ze středu hřiště prostě nedosáhl ‒ 1:1. Hráči Košéru si mohli vzít své vedení zpět, pozorný Šícha však vyrazil střelu beka nad branku. Následně si vytvořili tlak na útočné polovině Blaha a Ondřej Horák, se střelou druhého jmenovaného sil gólman poradil.

Slavkov dál hýřil aktivitou. Rána Dominika Horáka se ještě neujala, o minutu později však Jakub Holomek využil Holečkův pas a poslal Slavkov do vedení ‒ 1:2. Hráči v červeném ani po vstřeleném gólu nepolevili, naopak aktivitu proměnili v další vstřelený gól. Jakub Holomek nachytal Křístka schovanou střelou a přidal svůj druhou branku v zápase ‒ 1:3. Košéru se ale podařilo bleskově snížit, už po patnácti sekundách zamířil přesně Libor Bouda ‒ 2:3. Po druhé třetině měli Slavkovští jednogólový náskok.

V úvodu třetí části pálil Holomek od mantinelu, Křístek mu však hattrick nepovolil. Ve 32. minutě vyslal Dominik Horák do obrovské šance svého bratra Ondřeje, tomu chyběli ke gólu centimetry. Jak to však ve sportu bývá, ozvalo se staré pořekadlo „nedáš, dostaneš“. Protiútok domácích zužitkoval Patrik Adámek a srovnal skóre zápasu ‒ 3:3. Slavkovští se nadále snažili se zápasem něco udělat, tvrdá střela ale skončila pouze na clonícím Koudelkovi.

Nakonec se hráči FBC dostali do vedení, o čtvrtý gól se postarala parádní kombinace mladých pušek. Uhlíř na sebe stáhl dva hráče, poslal míček Blahovi a ten našel před brankou úplně volného Vojtěcha Koudelku, který jen poslal míček do odkryté branky ‒ 3:4. O pár sekund později mohlo být ještě veseleji, Holomek skvěle zasáhl míček ze vzduchu, ale jeho rána skončila pouze na tyči. Sudí poté udělili první trest zápasu, na dvě minuty si šel sednout slavkovský Smelik.

Hráčům FBC se dlouho dařilo úspěšně bránit, Dominik Horák se dokonce dostal do protiútoku. Čtyři sekundy před koncem přesilovky se však trefil Jan Skalický a opět srovnal ‒ 4:4. Třicet vteřin před koncem bohužel pro hosty přidal Patrik Adámek pátou branku a rozhodl o výhře Košéru 5:4. Slavkov v závěru ještě zkusil hru bez brankáře, k vyrovnání to tentokrát nestačilo. Tři body tak tentokrát patří hráčům Košéru.