Rozhovory s činovníky klubu – sekretář sdužení

V minulém rozhovoru jsme Vám představili trenéra „A“ mužstva. Tentokrát se vrátíme zpět mezi funkcionáře. Ve třetím rozhovoru se zaměříme na sekretáře spolku Jana Šíchu.

Honzo, v našem klubu působíš po celou dobu jeho existence. Mohl bys krátce popsat, jak klub FBC Slavkov vlastně vznikl?

Úplně krátce na Bučandě nad pivem ?. Ale jinak úplně prvotní nápad povýšit skupinu lidí chodících si zahrát jen tak ze srandy na organizovanou složku měl David Zástřešek. No a tak se stalo. Sice jsme nikdo moc netušili, co to vše obnáší a do čeho jdeme, ale v květnu 2006 vzniklo FBC Slavkov. V soutěžích jsme se objevili v sezoně 2007/2008 a to nakonec pod Sokolem, k vlastnímu občanskému sdružení, dnešnímu zapsanému spolku, jsme se vrátili v roce 2012.

Kdyby ti někdo před těmi zhruba patnácti lety ukázal, jak bude klub vypadat v roce 2020, jak by ses na to tvářil?

Asi bych si poklepal na čelo a zeptal se ho, jestli je normální, že toho nikdy nemůžeme dosáhnout. Začínali jsme úplně od nuly znali jsme jen ten sport, který nás bavil. V té době jsme nikdo nepřemýšleli, že jednou budeme mít kompletní mužskou strukturu, že si zahrajeme regionální ligu.

Působíš jako sekretář klubu. Mohl bys popsat, co tato funkce obnáší?

Sekretář je součástí statutárního orgánu spolku, tedy výkonného výboru a společně s předsedou zastupují spolek navenek. Je to funkce náročná na čas a zodpovědnost, společně s celým výkonným výborem musí zajistit bezproblémový chod spolku a to od finančního zabezpečení až po pořádání soutěžních zápasů, včetně spousty papírování.

Před pár dny (31. 7.) se konala „Sportovní letní noc“, kde vznikla myšlenka pořádat takovou akci?

Již pár let spolupracujeme, a myslím si, že úspěšně, s SK Slavkov u Brna na sportovním plese a loni na jaře jsme si řekli, proč nezkusit i nějakou letní akci. Takže myšlenka vznikla spontánně, někdy loni z jara. Základem vzniku této akce byla naše spolupráce z plesů. Navíc jsme sportovní kluby a proto i místem konání byl hned navržen stadion. Letos proběhl druhý ročník této akce a doufám, že se nám podařilo začít novou tradici, která se stane pevnou součástí slavkovského kalendáře.

Kromě toho, že jsi sekretář a trenér, působíš jako brankář v mužském týmu. Jaké jsou tvoje osobní ambice a plány do nové sezóny?

Osobní ambice jsou velice jednoduché. Ta první je dostat se do co nejlepší formy a pomoci týmu k zisku co nejvíce bodů. Ta druhá pokusit se nezranit. Protože posledních pár sezón nebylo úplně bez šrámů.

Na závěr odlehčující otázka, proč nosíš na zádech číslo 27?

Upřímně, nemohu si vzpomenou, proč jsem si tehdy zvolil zrovna toto číslo, asi že se mi líbilo. Ale vím, že bych ho nevyměnil.