Rozhovory s činovníky klubu – trenér „A“ mužstva

Přinášíme Vám druhý rozhovor s činovníky klubu. Po prvním s šéf trenérem Miroslavem Uhlířem i tentokrát zůstaneme u trenérů. Kam jinam zamířit než rovnou do prvního mužstva mužů, kde druhou sezonu, jako hlavní trenér působí Dominik Horák.

Dominiku jsi vlastně odchovancem FBC Slavkov. Můžeš nám říci, kdy a jak ses dozvěděl o florbale ve Slavkove a kdy jsi začal hrát?

Zdravím všechny čtenáře. Florbal jako takový jsem začal hrávat ještě jako malý někdy ve druhé nebo třetí třídě na DDM. Jak jsem se o něm dozvěděl už si popravdě nepamatuji, asi někde z plakátku, které tenkrát v DDM rozdávali. Úroveň vybavení tehdy oproti tomu, co si dopřáváme dneska, byla až komická. Pamětníci jistě vzpomenou na malou tělocvičnu na „Komeňáku“, chytání bez výstroje a rvačky o hokejky. V šesté třídě jsem pak začal ve florbale reprezentovat školu v meziškolních turnajích a někdy v té době začal hrát za Slavkov starší brácha, se kterým jsem občas chodil mezi starší kluky na tréninky. Tam jsem poznal Honzu Šíchu a další kluky z FBC. Když Honza o pár let později zakládal dorosteneckou kategorii, tak jsem nemohl chybět. A tehdy asi před 7-8 lety začala moje „kariéra“ ve Slavkově.

Jsi i aktivním hráčem „A“ mužstva, jaký máš ty sám osobní hráčský cíl?

No poslední rok s tou aktivitou trošku hapruji kvůli zranění kolene, takže se spíše věnuji činnostem v týmu než hraní. Hlavní cíl je tedy vyléčit koleno, i když to není úplně hráčský cíl. Co se týče hraní, tak samozřejmě postup do regionální ligy, aby si s námi i mladší kluci mohli zahrát ve vyšší soutěži, protože tam jde úroveň florbalu alespoň o dva levely výše. Osobní cíle konkrétně si momentálně žádné nedávám, ale až budu moci vyběhnout zpátky na hřiště, tak platí vždy to stejné. Odevzdat 110%, pomoci týmu a neustále se snažit zlepšovat.

Poděl se s námi o tvůj nejlepší a nejhorší dosavadní hráčský zážitek.

Těžká otázka po těch letech hraní. Za nejlepší osobní zážitek určitě považuji dělené první místo v kanadském bodování se spoluhráčem v juniorské soutěži. Se stejnou sezónou se pojí i jeden z nejhorších zážitků, a to prohraný zápas ve slavkovské hale s Lanžhotem 2:4, který nás stál možnost vyhrát celou soutěž. Co se mužů týče, tak rozhodně nejlepší moment byl, když jsme postoupili do „regionálky“ a nejhorší, když jsme z ní zase spadli o ligu níž. Nejlepší osobní zážitek za muže je jednoznačně první sezóna, první góly, “wow“ efekt z dospělého florbalu a samozřejmě skvělí spoluhráči v týmu.

Od začátku sezóny 2019/2020 zastáváš i funkci trenéra A mužstva. Jak bys hodnotil uplynulou sezónu poznamenanou předčasným ukončením díky situaci s COVID-19?

Řekl bych, že celá sezóna byla trochu zvláštní a covidová situace ji jen přidala tečku na závěr. Od začátku přípravy jsme všichni tušili, že nás v sezóně nečeká nic lehkého a tréninkové manko v krátké předsezónní přípravě nedoženeme. Sezóna se poté celá odvíjela od prvních dvou turnajů, kde jsme podle mě po dobrých výkonech bohužel prohráli. Od té chvíle jakoby na nás padla deka. Kupily se individuální chyby, chybělo sebevědomí, a hlavně produktivita v zakončení. Covid poté přerušil sezónu v bodě, kdy jsme měli začít hrát poslední zápasy o udržení v soutěži. Dalo by se říct, že nás tedy koronavir zachránil, ale já osobně jsem síle našeho týmu věřil a v posledních zápasech neočekával nic jiného než výhry a záchranu. Celkově sezónu musíme jako tým hodnotit záporně, poučit se z chyb a pracovat na jejich odstranění. Pozitivem je určitě zapracovávání juniorů, kteří se postupně dostávají jak do B-týmu, tak i do A-týmu. I na tom bychom chtěli postupně dále pracovat.

Sezóna 2020/2021 je již za dveřmi muži začnou již 22.8.2020 1. kolem Poháru České pojišťovny. Jaké máš cíle pro nadcházející sezónu s mužským týmem?

Muži v půlce července začali letní přípravu, která se plynule přesune do haly, kde začne příprava na první kolo Poháru. Prvním cílem je určitě postup do druhého kola. V přípravě a na Poháru musíme vytvořit kostru týmu, kterou doplníme o nadějné juniory. Všichni musíme zapomenout na minulou sezónu a plně se připravit na tu nadcházející, do které jsme si vytyčili cíl umístit se v první pětce. Teď už jen můžeme doufat, že nám i další sezónu nenaruší koronavir.