Senzační postup

Dvě výhry stačily mužům na postup z druhého místa. O titul je připravil gól minutu před koncem.

Ve velkém finále Regionální ligy, které nabídlo přímý souboj o titul, si první místo vybojovaly Počenice. Stačil jim k tomu bod proti Slavkovu. Ten si výhrou na nájezdy zajistil postup z druhého místa. Čtvrté Hodonice plnily roli sparingpartnera, áčko tak zakončilo povedenou nováčkovskou sezonu třemi body a příští rok si zahraje Divizi.

Slavkov – Kozel Počenice 2:1 sn. (0:0, 0:0, 1:1)

Početné obecenstvo velkého zápasu čekalo na gól déle než dvě třetiny. Hrálo se v napjaté atmosféře a k vidění bylo více osobních soubojů než pohledných kombinací. Nervozita způsobovala na obou stranách technické nedokonalosti. Počenice si vytvářely šance nahazováním, Ondra Horák měl však bránu spolehlivě zamčenou. Největší šanci domácích měl ze samostatného nájezdu za faul na Kroupu Trávníček, ale na skvěle chytajícího brankáře hostů nevyzrál.

První gól takového zápasu nemohl padnout jinak než sporně. Kroupa na vlastní polovině vybojoval míček a po úniku nahrál přes osu Jiřímu Blahovi, který ho se štěstím procpal do sítě. Hosté ještě dlouho přesvědčovali rozhodčí, že se Kroupa dostal k balonu faulem, ti ale gól neodvolali. Posledních pět minut základní hrací doby Počenice tlačily. Po nevyužité přesilovce si pomohli odvoláním gólmana a 61 vteřin před třetí sirénou se jedna z mnoha střel obránců Kozla přece jen uchytila.

Za stavu 1:1 tedy přišly na řadu samostatné nájezdy. Horák na ně zase vyhlásil neprůstřelnost, proto osvědčená klička Lovase a druhý gól Blahy stačily na další bod pro Slavkov.

Hodonice – Slavkov 3:12 (0:2, 2:7, 1:3)

Proti unaveným a nemotivovaným soupeřům z Hodonic šli slavkovští do vedení díky novému spojení Blahy a Drápala. Ten potvrdil skvělou formu, kterou si v závěru sezony držel. Hodonice v prostřední třetině ukázaly, že pro ně odehrání turnaje v osmi není problém, když dvěma slepenými trefami srovnaly skóre.

To ovšem ospalý zápas nastartovalo a pomalé tempo bylo to tam. Slavkov přidal na obrátkách, zrychlil hru a začal dominovat. Ve zbytku třetiny nasázeli domácí Hodonicím 7 branek a směřovali za pohodlným vítězstvím.

Velké poděkování patří všem, kteří si udělali čas a opět přišli áčko podpořit.