Slavkovské sportovní kluby se roku 2021 bát nemusí

SLAVKOV U BRNA – Sportovní kluby ze Slavkova nejspíš nebudou muset v příštím roce řešit velké finanční problémy, které pandemie Covid-19 způsobuje v jiných odvětvích. Městský úřad již schválil podporu klubům pro rok 2021, Národní sportovní agentura (NSA) finanční podporu navýšila. Zástupci klubů ale očekávají úbytek sponzorských darů.

Jedná se o kluby, kde většina členů jsou děti a mládež. Sekretář FBC SLAVKOV Jan Šícha očekává ponížení investičních dotací ve všech sférách. K neinvestičním Šícha dodal: „NSA má již výši příspěvků na příští rok alokovanou. U obce a kraje očekávám snížení, uvidíme, jak přistoupí k rozpočtu na příští rok“.

Šíchova slova potvrdil předseda slavkovské Atletiky Jakub Navrátil. „Peníze na příští rok jsou schváleny, příspěvek od města nám pokrývá menší část nákladů, větší plus je pro nás výhodně nastavený pronájem stadionu. Nicméně očekávám snížení sponzorských darů.“ řekl Navrátil.

Starosta Slavkova Michal Boudný uvedl, že městský úřad musel v souvislosti s pandemií snížit letošní příspěvky pro příspěvkové organizace, úřady a spolky o tři sta tisíc korun a o sto tisíc zchudl i příspěvek na práci s mládeží. „V plánovaném rozpočtu pro rok 2021 zůstávají tyto částky stejné, tedy 700 000 Kč pro všechny a 400 000 na mládež“ doplnil Boudný.

Tiskový mluvčí NSA Jakub Večerka uvedl: „Rozpočet na sport bude pro příští rok z letošních 8,2 zvýšen na 11,8 miliardy, krize se na financování negativně nepodílela“. NSA vznikla v srpnu minulého roku a převzala kompetence MŠMT v oblasti sportu.

Jedná se o malé kluby bez příjmů ze vstupného. Dotace, příspěvky a dary pro ně mají o to větší význam.

-lz-