Soustředění mládeže Valtice 2022

Jako každoročně znamená měsíc srpen zahájení ostré přípravy na novou florbalovou sezónu a ani letos tomu nebylo jinak. Stěžejním bodem letní přípravy bylo soustředění mládeže, které se uskutečnilo od 13.8. do 19.8 2022 již po šesté ve Valticích. 

Letošní soustředění bylo ve dvou ohledech rekordní. Prvním je počet dívek, které se akce zúčastnily. Vyplývá ze zvýšeného zájmu dívek o sport s děravým míčkem u nás ve Slavkově a jeho okolí, což nás nesmírně těší. Druhým byl celkový počet účastníků. 46 hráčů ve třech kategoriích – elévové, žáci a dorost. Když připočteme trenéry, celá výprava čítala 53 účastníků.

Hráče a hráčky čekal náročný tréninkový program zpřestřený aktivitami pro upevnění kolektivního ducha. Tréninkové jednotky probíhaly v ranních a odpoledních blocích a byly zaměřené na techniku hry s míčkem. Pro starší věkové kategorie byly doplněné o fyzickou přípravu. Díky ubytování na internátu a přístupu do areálu vinařské školy nám bylo umožněno realizovat i soustu týmových a volnočasových aktivit, které sloužily k pobavení, ale také k utužení týmového ducha.  Máme na paměti, že celý týden je dosti fyzický náročný a tak jsme i v letošním roce, jako zpestření zařadili den odpočinku v podobě návštěvy koupaliště v Březí. Žáci navštívili i na prohlídkový okruh Valtického zámku. Tuto kulturní vložku jsme zařadili i jako reakci na počasí, které nám přálo a teploty šplhaly nad 30°.

Nakonec musíme poděkovat trenérům, kteří se celé akce zúčastnili a podíleli se na její přípravě. Více fotografií naleznete ve fotogalerii.