V souboji kategorií si vedli lépe Aligátoři

V neděli 13. září se ve slavkovské hale uskutečnil Souboj kategorií, tj. zápasy všech věkových skupin týmů FBC Aligators a FBC Slavkov. Po sečtení výsledků vyšli jako vítězové hostující Aligátoři, na body 13:11.

Určitě se ptáte, co ty body vlastně znamenají. Je to vlastně velmi jednoduché, stejně jako při zápasech v sezóně – za výhru tři, za remízu jeden. Bonusový bod šlo také vyválčit v dodatečných samostatných nájezdech (tato disciplína se týkala pouze dorostenců, juniorů a mužů).

Zápasy se hrály logicky od nejmladších po nejstarší, tudíž dopoledne bylo vyhrazeno pro přípravku a elévky. Přípravka, která jako jediná odehrála dva zápasy, bohužel dvakrát těsně prohrála 3:5 a Aligátoři se ujmuli vedení. Elévkům se podařilo stav snížit, velmi divoký zápas vyhráli 17:13.

Největší rozdíl ve skóre na výsledkové tabuli zůstal po utkáních žákovských kategorií, mladší žáci prohráli 2:12, starší žáci 1:13. Naštěstí šlo stále jen o přípravný zápas, kluci mají stále čas před sezónou vypilovat nedostatky.

Další body do slavkovského koše přinesli dorostenci, jejich výhra 5:2 znamenala největší vítězství pro Slavkov z celého hracího dne. Chlapci zvítězili i v pozápasových nájezdech, 2:1.

Zápas juniorů znamenal další divoký boj, ve kterém nakonec padlo 19 branek. Slavkovští vedli po první třetině 3:2, pak ale převzali iniciativu hostující, strhli vedení na svoji stranu a navýšili skóre až na 4:8. Slavkov ke konci třetí třetiny mohutně dotahoval, jak se ale říká, poslední krok bývá nejtěžší a ten se našim juniorům nepovedl, prohráli těsně 9:10. Útěchou jim mohla být výhra v samostatných nájezdech (2:1).

Poslední zápas dne – souboj mužských kategorií. Po celou dobu zápasu bylo vidět, že sezóna se blíží a utkání tak mělo jisté parametry. Slavkov šel po chvíli do vedení 1:0, skóre se poté přelévalo z jedné strany na druhou a ve druhé třetině svítilo na tabuli 3:3. Slavkovským se pak podařilo odskočit na 5:3 a i přes snížení a obrovský tlak hostí v závěru se podařilo vítězství udržet – 5:4. V pozápasových nájezdech zvítězili Aligátoři (0:2).